W Textilabie, Wydarzenie

Retromaraton szycia, powrót do klasyki.

Maraton pasji, pracy i klasycznej mody zakończył się ogromnym sukcesem! W trzy dni uczestniczki pod okiem ekipy Textilabu, również te, które nie miały doświadczeń krawieckich stworzyły własne niepowtarzalne kreacje w klimatach lat 40-50. Ekspresowa nauka szycia, profesjonalna fotosesja oraz afterparty w rytmie swinga! Zapraszamy do relacji i galerii z naszego wydarzenia. 

Czwartkowy wieczór rozpoczęliśmy wspólnie z Dagmarą Łacny – Vintage Girl wprowadzając uczestniczki w świat mody lat czterdziestych i pięćdziesiątych. Dagmara zaprezentowała swoją prywatną kolekcję oraz białe kruki publikacji na temat mody lat 40-50. Szyk, klasa i inspiracja. Po poradach stylistycznych i wyborze wykrojów maraton wystartował! Wybór tkanin, pierwsze nawlekanie nici,stopniowanie wykrojów pod sylwetkę. 

Sobota czyli prawdziwa gra o czas. Czy da się uszyć pełną sylwetkę w tak krótkim czasie? Czy wystarczy kawy? Czy zdążymy przed fotosesją? Tak, uczestniczki i asystentki bez wytchnienia pracowały do późnych godzin nocnych. Chwile zwątpienia i przygody z maszynami 😉 Zobaczcie jak pracowaliśmy! Bez wytchnienia do późnych godzin nocnych jak na prawdziwy maraton przystało.

O Textilab

Miejsce spotkań, coworking narzędziowy oraz punkt dzielenia się wspólną pasją. W naszym warsztacie na Piotrkowskiej 217 odnajdziesz przestrzeń, profesjonalne maszyny krawieckie oraz pakiet kursów, które pozwolą Ci rozwinąć skrzydła podczas krawieckich przygód.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *