W Textilabie

Textilab Łódź, tutaj się wyszyjesz!

Łódź to miasto tekstylne, więc potrzeba tutaj krawieckiego laboratorium! Historia miasta, wiele pokoleń krawcowych, tkaczy, szwaczek, dziewiarzy, projektantów i fabrykantów pozostawiły w dzisiejszych mieszkańcach nie tylko „domowe” zdolności do szycia, lecz przede wszystkim, zmysł twórczy i chęć to brania spraw w swoje ręce;)

Najwyraźniej widzimy to podczas rozmów z naszymi kursantami. Szyjąca mama lub babcia niejednokrotnie staje się inspiracją do rozpoczęcia własnej przygody z szyciem, a masowa produkcja nie zawsze spełnia oczekiwania: zła jakość, niedopasowanie do sylwetki. Domowa twórczość i chęć doskonalenia się w kierunku mody musi mieć swoją platformę i twórcze ujście. Dlatego też tworząc Textilab mamy nadzieję, że obudzimy ukryte talenty, a nasze kursy i wydarzenia staną się dla amatorów i pasjonatów szycia stałym punktem na mapie tekstylnego miasta.

Jeżeli zastanawiasz się czy szycie jest dla Ciebie, chcesz rozpocząć swoją przygodę z obsługą maszyn, projektowaniem i tworzeniem własnych kreacji – zapraszamy do obserwowania naszych wydarzeń oraz uczestnictwa w kursach;) Już ponad 200 osób pod okiem Moniki Wiktorowicz opanowało podstawy i zaawansowane techniki szycia w praktyce. Nasze kursantki rozwinęły własne mikro biznesy oraz domowe pasje. Świadomość „rozszywania” kolejnych grup amatorów i pasjonatów jest dla nas mega napędem do przygotowywania kolejnych ciekawych kursów i wydarzeń.

Świat mody, tekstyliów, projektowania i krawiectwa daje niesamowite spektrum możliwości, łączenia stylistyk, wzornictwa i projektowania. Włókna i tkaniny są wszędzie! Wybiegowa moda to tylko wierzchołek góry lodowej. Odzież codzienna, specjalistyczna, tapicerstwo, wnętrzarstwo, tkaniny artystyczne, maskotki. Można by wymieniać bez końca i zapewne sam(-a) obserwujesz mnogość kierunków szycia;) Zdobycie tej umiejętności otwiera ścieżki kreatywności i pozwala stworzyć namacalne, prawdziwe i praktyczne przedmioty i odzież, którą co najważniejsze i bardzo satysfakcjonujące możesz wymyślić i zmaterializować samodzielnie.

Nasza filozofia w nauce praktycznego szycia to „robić”! Podczas spotkań, kursów i projektów stawiamy przede wszystkim na swobodny, intensywny kontakt z maszynami krawieckimi. Akceptujemy różne tempo oraz stopień umiejętności. Pozwalamy na całe serie pomyłek i Twojego doświadczania w trakcie pracy. Staramy się, aby podczas kursów pracować na własnych wymiarach konstrukcyjnych, abyście sami mogli też lepiej poznać własną sylwetkę i tworzyć „nieszablonowe” kreacje. Pierwsze niepowodzenia, prucie krzywych szwów, pomyłka w obliczeniach. Tak, tylko w ten sposób można w praktyce przekonać się z czym się to je.

Trzymajcie kciuki za kolejne szalone pomysły i kursy w Textilabie. Wasz zapał to nasza motywacja;) Obserwuj nas i podejmij igłę. Tutaj się wyszyjesz!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *