W Textilabie

Podstawy szycia. Czy jeden kurs Cię rozszyje?

Często otrzymujemy od chętnych i zainteresowanych uczestnictwem w kursach zapytania. ” Czy ten kurs to jest taki na prawdę od podstaw? Ponieważ nigdy nie siedziałam przy maszynie” , ” Nie jestem pewna czy jeden weekend wystarczy żebym opanowała wszystko” , ” To jest taki kurs dla zielonych ?”. Drogie Panie i odważni panowie z mniejszości;) W ciągu ostatnich trzech lat pracy i budowania modelu szkoleniowego skomponowaliśmy trzy kursy, które są dedykowane właśnie dla „zielonych” jednocześnie prezentujemy podczas nich realną i solidną praktykę, która pozwoli Tobie na sprawdzenie się i przekonanie czy szycie jest dla Ciebie, nauczysz się obsługi maszyny stebnowej i overlocka, opanujesz podstawy wymiarowania i wykrojów, a przede wszystkim stworzysz swój własny, miarowy ciuch lub gadżet!

Jak to robimy? Przede wszystkim maszyny. Kursy startowe zawsze rozpoczynamy od małej pigułki teori o budowie maszyny jej funkcjach i technice. Omawiamy najważniejsze elementy konstrukcji tkanin i rodzajów dostępnych na rynku oraz jak należy obchodzić się z całym kolorowym sprzętem rysująco krojczym;) Każda z uczestniczek ma do indywidualnej dyspozycji pełne stanowisko krawieckie z maszyną stebnową JUKI (różne modele analogowe i elektroniczne) oraz dostęp do narzędzi krojczych i overlocków. Pierwsza praktyka to nawlekanie nici, ustawianie parametrów ściegu, stosowanie najważniejszych stopek i opanowanie prostej linii ściegu.

Kolejnym krokiem jest projektowanie, wymiarowanie i krojenie. W zależności od projektu na danym kursie, uczmy kursantów jak prawidłowo pobierać miary, nanosić kształty i wymiary na papier i tworzyć proste wykroje. Uwierzcie geometria i matematyka to ważna część szycia.

Następnie? Szycie, oj i wtedy się dzieje! Wtedy działamy na najwyższych obrotach i dajemy Wam do dyspozycji kreatywnej całą salę;) Oczywiście pilnujemy marszruty kursu, lecz dokładamy wszelkich starań aby w zależności od tempa pracy, każda kursantka mogła indywidualnie pod okiem Moniki dopytać o trudniejsze elementy. Udzielamy indywidualnych porad oraz czuwamy nad pracą każdej z Was. Wiadomo, każdy ma inne tempo, nauka to proces, który czasem bywa frustrujący, a małe niepowodzenia trochę deprymują, lecz czuwamy też nad atmosfera przy kawie, gdzie można zawsze podyskutować, nie tylko o szyciu. No i ciasteczka, bo przecież już umiecie poszerzać bluzkę po kursie.

Najlepszymi rekomendacjami i potwierdzeniem, że Kursy podstaw w Textilab to świetne startery dla amatorów szycia są wypowiedzi i sukcesy naszych kursantek, za które serdecznie dziękujemy.

” Brakowało mi takich miejsc w Łodzi. Bardzo fajna inicjatywa, świetna lokalizacja. Monika, instruktorka, mimo młodego wieku, ma ogromną wiedzę , doświadczenie i cierpliwość anioła  Polecam”

„Świetne miejsce! Super prowadząca z anielską cierpliwością i ogromną wiedzą. Do tego naprawdę przyjemna atmosfera. Tutaj się oddycha pasją szycia 

A więc? Zapraszamy na nasze flagowe kursy szycia OD PODSTAW Nowe terminy niebawem!

Kurs podstaw szycia – edycja weekendowa

Uszyj spódnicę z półkoła – podstawy szycia i obsługi maszyn